Tarikh Cuti Umum Dan Cuti Sekolah Malaysia Tahun 2014

Tarikh Cuti Umum dan Cuti Sekolah tahun 2014 di Malaysia.Tarikh cuti umum di Malaysia adalah amat penting bagi memudahkan kakitangan awam dan swasta merancang cuti tahunan mereka. Manakala tarikh cuti sekolah pula boleh membantu ibu bapa merancang percutian bersama anak-anak semasa cuti sekolah. Semoga jadual tarikh cuti di bawah dapat membantu anda merancang percutian anda.
Public National Holidays and State Holidays

Date Holiday Applicable to
1 Jan (Wed) New Year All except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Tue) Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
14 Jan (Tue) Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan Wed) Replacement holiday for Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
19 Jan (Sun) Sultan of Kedah’s Birthday Kedah only
Jan (TBC) Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
31 Jan (Fri) Chinese New Year National
1 Feb (Sat) Chinese New Year (2nd Day) National except Kelantan and Terengganu
1 Feb (Sat) Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
3 Feb (Mon) Replacement holiday for Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
4 Mar (Tue) Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
15 Apr (Tue) Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
18 Apr (Fri) Good Friday Sabah & Sarawak only
19 Apr (Sat) Sultan of Perak’s Birthday Perak only
26 Apr (Sat) Sultan of Terengganu’s Birthday Terengganu only
1 May (Thu) Labour Day National
7 May (Wed) Hari Hol Pahang Pahang only
13 May (Tue) Vesak Day National
17 May (Sat) Raja Perlis’ Birthday Perlis only
27 May (Tue) Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis only
30 May (Fri) Harvest Festival Sabah & Labuan only
31 May (Sat) Harvest Festival Sabah & Labuan only
1 Jun (Sun) Hari Gawai Sarawak only
2 Jun (Mon) Hari Gawai Sarawak only
7 Jun (Sat) Agong’s Birthday National
29 Jun (Sun) Awal Ramadan * Johor, Kedah & Malacca only
7 Jul (Mon) Georgetown World Heritage City Day Penang only
12 Jul (Sat) Penang Governor’s Birthday Penang only
15 Jul (Tue) Nuzul Al-Quran Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
28 Jul (Mon) Hari Raya Puasa * National
29 Jul (Tue) Hari Raya Puasa * National
31 Aug (Sun) National Day National
13 Sep (Sat) Sarawak Governor’s Birthday Sarawak only
16 Sep (Tue) Malaysia Day National
4 Oct (Sat) Sabah Governor’s Birthday Sabah only
5 Oct (Sun) Hari Raya Haji * National
6 Oct (Mon) Hari Raya Haji (2nd Day) * Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
11 Oct (Sat) Malacca Governor’s Birthday Malacca only
23 Oct (Thu) Deepavali National except Sarawak & Labuan
24 Oct (Fri) Sultan of Pahang’s Birthday Pahang only
25 Oct (Sat) Awal Muharram (Maal Hijrah) National
11 Nov (Tue) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
12 Nov (Wed) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
22 Nov (Sat) Sultan of Johor’s Birthday Johor only
29 Nov (Sat) Hari Hol Almarhum Sultan Johor Johor only
11 Dec (Thu) Sultan of Selangor’s Birthday Selangor only
25 Dec (Thu) Christmas National

 

 

 


Cuti Sekolah Malaysia Tahun 2014

Penggal 1
Akan dimaklumkan Minggu Persekolahan
Akan dimaklumkan Cuti Pertengahan Penggal
Akan dimaklumkan Minggu Persekolahan
Cuti Antara Penggal
Penggal 2
Akan dimaklumkan Minggu Persekolahan
Akan dimaklumkan Cuti Pertengahan Penggal
Akan dimaklumkan Minggu Persekolahan
Akan dimaklumkan Cuti Akhir Tahun

 

One Response
  1. October 8, 2013

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CommentLuv badge